MAZURY

Malbork - Kanały Elbląskie - Giżycko - Kętrzyn - Św. Lipka - Reszel - Krutyń - Mikołajki - Mrągowo - Olsztyn

Bieszczady wycieczki Piła Bieszczady biuro podróży Piła Bieszczady wycieczka Piła

1 dzień - zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Przyjazd do Malborka, zwiedzanie gotyckiego zamku Krzyżackiego, który jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy wpisaną na listę UNESCO. Przejazd do Elbląga, zwiedzanie miasta: spacer po starówce elbląskiej, zakwaterowanie w hotelu,  nocleg.

2 dzień - śniadanie, rejs Kanałem Elbląskim na trasie Elbląg - Buczyniec przez rezerwat przyrody na j. Dróżno, stanowiący ostoję ptactwa wodnego, śluzy i pochylnie po których przeciągane są statki. Po zakończeniu rejsu przejazd do miejscowości Gietrzwałd - zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Przyjazd na Mazury, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień - śniadanie, objazd Mazur: Mrągowo, Ruciane Nida, Pisz, zwiedzanie leśniczówki „Pranie” - Muzeum K.I. Gałczyńskiego. Dalej rejs łodziami w rezerwacie przyrody na rzece Krutyń. Przejazd do Mikołajek - czas wolny (rejs statkiem po j. Śniardwy). Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień - śniadanie, zwiedzanie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z przewodnikiem: Św. Lipka - barokowy kościół (koncert organowy), Reszel - Zamek Biskupa, Gierłoż - ruiny byłej kwatery Hitlera, Giżycko – Twierdza Boyen, Ryń - Zamek Kontusza, powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień - śniadanie, przejazd do Olsztyna - stolicy Warmii i Mazur, krótkie zwiedzanie miasta, m.in.: Zamek, Wysoka Brama, XVIII i XIX w. zabytkowe kamieniczki oraz Ratusz Staromiejski. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE:
- transport: autokar lub mini bus z barkiem, video, klimatyzacja,
- zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu*** - pokoje 2-osobowe z węzłem sanitarnym i TV,
- wyżywienie: 4 śniadania,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung NNW (do 10 tys. zł).

UWAGI:
- uczestnicy zajmują miejsca w autokarze wg kolejności zgłoszeń,
- kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie,
- na bilety wstępu oraz przewodnika należy przeznaczyć ok. 290 PLN,
- dopłata do pokoju 1-osobowego 160 PLN,
- dopłata do obiadokolacji: 140 PLN.

Powrót do strony: Wycieczki krajowe

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500