Wycieczki krajowe: KRAKÓW- Beskid Śląski i Żywiecki

Kraków - Wadowice - Wieliczka - Wisła - Szczyrk - Żywiec - Pszczyna

krakow1 krakow2 krakow3

1 dzień: zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Bezpośredni przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Dzielnica Żydowska „Na Kazimierzu”, synagoga, kościół na Skałce i Panteon Zasłużonych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień: śniadanie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół Mariacki, Rynek Starego Miasta, Droga Królewska, kościół franciszkanów, okno papieskie, Wawel - Komnaty Królewskie i katedra wawelska z grobami królów polskich, czas wolny. Wieczorny pobyt na Starym Mieście, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do Wadowic, zwiedzanie: kościół parafialny w którym ochrzczony został Karol Wojtyła, rodzinny dom papieża (muzeum biograficzne). Przejazd do Ustronia, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, nocleg.

4 dzień: śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Wisła - rodzinne miasto A. Małysza: skocznia narciarska, Amfiteatr; Szczyrk z malowniczymi szczytami Klimczoka i Skrzycznej, Muzeum Koronek w Koniakowie. Przejazd do Żywca - zwiedzanie słynnego browaru połączonego z degustacją piwa. Powrót do Ustronia, nocleg.

5 dzień: śniadanie, wjazd kolejką na górę Czantoria (wys. 850 m.n.p.m.) skąd rozciąga się piękny widok na Ustroń i pasma Beskidów. Przejazd do Pszczyny, zwiedzanie zbiorów renesansowego zamku Hochbergów z którym związana jest historia pięknej arystokratki księżnej Daisy. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE:
- transport: autokar lub bus z barkiem, video, klimatyzacją,
- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu**; 2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 1, 2, 3-osobowe z węzłem sanitarnym i TV,
- wyżywienie: 4 śniadania,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung (NNW - 10.000 PLN).

UWAGI:
- kolejność zwiedzania w poszczególnych dniach może ulec zmianie,
- uczestnicy miejsca w autokarze zajmują wg kolejności zgłoszeń,
- na bilety wstępu i przewodników należy zabezpieczyć: ok. 220,- PLN,
- dopłata do pokoju 1-osobowego 140,- PLN,
- dopłata do 4 obiadokolacji: 140 PLN.

Powrót do strony: Wycieczki krajowe

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500