TRÓJKĄT BAŁTYCKI – Pomorze Zachodnie i Południowa Skandynawia

Międzyzdroje, Malmo, Kopenhaga, Ystat, Szczecin

szczecin kopenhaga wycieczki Piła kopenhaga biuro podróży Piła szczecin wycieczka Piła 

1 dzień - zbiórka uczestników i wyjazd według rozkładu jazdy. Bezpośredni przejazd do Międzyzdrojów, zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego – Rezerwat Żubrów, molo, Aleja Gwiazd, Gabinet Figur Woskowych, czas wolny. Przejazd na terminal promowy w Świnoujściu, odprawa pasażerska, zaokrętowanie na promie, kolacja, dyskoteka, nocleg.

2 dzień - śniadanie, przypłynięcie promu do Ystad, zejście na ląd, przejazd do Malmo, krótkie zwiedzanie miasta o dwóch obliczach, gdzie wizytówką jego zabytkowej  części jest Radhuset – Ratusz zdobiący miejski rynek oraz budynek Touring Torso, który jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Szwecji – symbol unikalnej architektury nowoczesnej aglomeracji. Następnie przejazd mostem Oresund do Kopenhagi – jednego z najpiękniejszych miast Skandynawii, położonego nad zatoką Sund ze słynną małą syrenką. Zwiedzanie miasta: Fontanna Bogini Gefion, Pałac Amalienborg gdzie odbywa się uroczysta odprawa Gwardii Królewskiej a także siedzibba Parlamentu – Zamek Christiansborg oraz XVIII wieczna dzielnica portową Nyhavn. Wizyta w “piwnym” sercu miasta – Muzeum Fabryki piwa Carlsberg (połączona z degustacją). Czas wolny  - spacer po deptaku Stroget znanym z najmodniejszych sklepów i restauracji, występów artystów i muzyków. Wyjazd z Kopenhagi mostem Oresund do Ystat, spacer po mieście. Odprawa na terminalu promowym, zaokrętowanie na promie, wypłynięcie wmorze, kolacja, dyskoteka.

3 dzień - śniadanie na promie, przypłynięcie promu do Świnoujścia. Przejazd do Szczecina, zwiedzanie miasta: Wały Chrobrego skąd rozciąga się widok na Odrę Zachodnią i wyspę Grodzką, Zamek Książąt Pomorskich, Stare Miasto, Katedra, Filharmonia Szczecińska – ikona europejskiej architektury, Jasne Błonia, czas wolny. W godz. popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE:
- transport: autokar lub bus, z klimatyzacją, video,
- zakwaterowanie: 2 noclegi w kabinach na promie,
- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje,
- opieka pilota,
- bilet wstępu do Muzeum Fabryki piwa Carlsberg,
- ubezpieczenie KL + NNW.

UWAGI:
- uczestnicy zajmują miejsca w autokarze lub w busie wg kolejności zgłoszeń,
- kolejność zwiedzania  w poszczególnych dniach może ulec zmianie.

ROZKŁAD JAZDY

Powrót do strony: Wycieczki krajowe

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500